Online Bichar
शुक्रबार, आषाढ ०१, २०८१ | Friday, June 14, 2024

एजेन्सी, १ वैशाख २०८० । पश्चिमी अष्ट्रेलियाको उत्तरी तटमा शक्तिशाली आँधी आएको छ । ३ सय १५ किलोमिटर प्रतिघण्टाको रफ्तारमा आएको इल्सा नामको आँधीका कारण धेरै भौतिक संरचनामा क्षति पुर्याएको बीबीसीले जनाएको हो । आँधीका कारण तटीय क्षेत्रमा रहेका हजारौं मानिसलाई अन्यत्र स्थानान्तरण गरिएको छ ।

पश्चिमी अष्ट्रेलियामा हरेक वर्ष चक्रवत आँधीबाट मानिसहरू प्रभावित हुने गरेका छन् । तर, यो आँधी पछिल्लो १४ वर्ष यताको सबैभन्दा शक्तिशाली रहेको मौसम विभागका अधिकारीहरुले बताएका छन् ।

आँधीबाट थप क्षति हुन नदिन पोर्ट हेडल्याण्ड बन्दरगाहमा १५ हजार मानिसलाई एलर्ट रहन आग्रह गरिएको समाचारमा उल्लेख गरिएको छ । त्यस्तै, बन्दरगाहमा रहेका जहाजलाई पनि सुरक्षित स्थानमा राखिएको छ । आँधीको प्रभाव अझै बढ्न सक्ने भन्दै दुर्गम र ग्रामीण क्षेत्रका मानिसहरू विस्थापित हुन थालेका छन् ।

दुई वर्षअघि पनि सोही क्षेत्रमा आएको आँधीका कारण हजारौं मानिस विस्थापित हुनुका साथै दुई जनाको मृत्यु भएको थियो ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया