Online Bichar
शनिबार, बैशाख ०८, २०८१ | Saturday, April 20, 2024

एजेन्सी, २१ फागुन २०७८ । रूसी मिडिया नियामकले फेसबुकले रूसी मिडिया र सूचना स्रोतहरू विरुद्ध भेदभाव गरेको भन्दै यसको प्रयोगमा रोक लगाएको घोषणा गरेको छ।

मिडिया रिपोर्टहरूले बीबीसी र ड्यूचे वेले, ट्विटर, र एप्पल र गुगलका एप स्टोरहरूको रूसी वेबसाइटहरू सबै ब्लक गरिएको बताए ।‘मार्च २०२२ मा, रुसी भाषामा फेसबुक नेटवर्क ९मेटा प्लेटफर्म, इंकको स्वामित्वमा रहेको० मा पहुँच रोक्ने निर्णय गरिएको हो,’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘हामीले हाम्रा सेवाहरू पुनर्स्थापना गर्न सक्दो प्रयत्न जारी राख्नेछौं ताकि तिनीहरू सुरक्षित रूपमा आफूलाई अभिव्यक्त गर्न र कार्यको लागि संगठित गर्न मानिसहरूका लागि उपलब्ध होऊन् ।’

यस हप्ताको शुरुमा, मेटाले राटी र स्पुतनिकजस्ता रूसी मिडिया आउटलेटहरूमा पहुँच प्रतिबन्धित गरेको थियो । फेसबुकको सुरक्षा नीति प्रमुखले कम्पनीले युक्रेनको अवस्थालाई नजिकबाट नियालिरहेको र आफ्नो प्लेटफर्ममा मानिसहरूको सुरक्षाका लागि चालेका कदमहरू साझा गरिरहने बताएको थियो ।

सोमबार, ट्विटरले भन्यो कि यसले रूसी राज्य–सम्बन्धित समाचार स्रोतहरूमा लिङ्क गर्ने ट्वीटहरूको पहुँचलाई व्यवस्थित र सीमित गर्नेछ । यसले युक्रेन र रुसमा विज्ञापनहरू ‘गम्भीर सार्वजनिक सुरक्षा जानकारी उच्च छ भन्ने सुनिश्चित गर्न’ अस्थायी रूपमा निलम्बन गरिरहेको छ ।

यस हप्ताको शुरुमा, अमेरिकाले मस्कोलाई ‘मिडिया स्वतन्त्रता र सत्यमा पूर्ण आक्रमण’ बढाएको आरोप लगाएको थियो ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया