Online Bichar
बुधबार, जेठ १६, २०८१ | Wednesday, May 29, 2024

गौरीगंज २, पुस । र झापामा यसवर्ष धान उत्पादनमा वृद्धि भएको छ । समयमै भएको वर्षा र डुवान नभएकाले उत्पादनमा वृद्धि भएको हो । यस वर्ष ७ हजार ५२५ मेट्रिक टन धान उत्पादन बढेकोे जिल्ला कृषि केन्द्रका प्राविधिक सहायक काजीमान प्रधानले बताउनुभयो ।

धान उत्पादन वृद्धिसँगै झापामा धानको उत्पादकत्वमा पनि वृद्धि भएकोे छ । अघिल्लो वर्ष ४ दशमलब ६९ मेट्रिक टन प्रतिहेक्टर धान उत्पादन भएको थियो । यस वर्ष ४ दशमलब ८ मेट्रिक टन प्रतिहेक्टर धान उत्पादन भएको बताइएको छ ।

उन्नत बीउ, आधुनिक प्रविधि, किराको प्रकोप कमीका कारण यस वर्ष उत्पादनमा बढेको हो । झापामा ८७ हजार ५ सय हेक्टर क्षेत्रफलमा धान खेती गर्न उपयुक्त मानिएको छ । जसमा यस वर्ष ८७ हजार ६२ दशमलब ५ हेक्टरमा धान लगाइएकोमा ७ लाख १७ हजार ९ सय मेट्रिक टन उत्पादन भएको छ ।
कोचिला अनलाईनबाट

तपाईको प्रतिक्रिया