Online Bichar
सोमबार, आषाढ ११, २०८१ | Monday, June 24, 2024

काठमाडौँ १३ मङ्सिर । संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितले संघीय संसद्को राज्यव्यवस्था समितिलाई ढाँटेका छन् । उनले समितिको बैठक छल्न बिरामी भएको बहाना पारेका हुन् ।

कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी अध्यादेशबारे छलफल गर्न बुधबार समितिले पण्डितलाई बोलाएको थियो । अन्तिम समयमा उनले सचिव दिनेश थपलियामार्फत आफू बिरामी परेकाले सहभागी हुन नसकेको खबर पठाए ।

‘मन्त्रीज्यू बिरामी भएर आउन नसकेकाले अध्यादेशबारे केही जानकारी दिन म समितिमा आएको छु,’ समिति सभापति शशि श्रेष्ठले बोल्ने समय दिनेबित्तिकै थपलियाले भने, ‘अध्यादेश मन्त्रिपरिषद्को विधेयक समितिमा विचाराधीन भएकाले मैले धेरै कुरा भन्न मिल्दैन ।’

त्यही समय पण्डित भने मन्त्रालयमै कार्यकर्ता र अन्य व्यक्तिसँग भेटघाटमा व्यस्त थिए । ‘मन्त्रीज्यू आफ्नै काममा व्यस्त हुनुभएकाले समितिको बैठकमा जान सक्नुभएन,’ मन्त्रीका स्वकीय सचिव मनोज राईले भने, ‘दिनभरि नै मन्त्रालयमा व्यस्त हुनुभयो, ४ बजे निवास फर्कनुभयो ।’ समिति बैठक ५ बजेसम्म चलेको थियो ।

सचिवले मन्त्री बिरामी भएको सुनाए पनि सांसदले विश्वास गरेनन् । नेकपाका कृष्णगोपाल श्रेष्ठले व्यंग्य गरे, ‘बिरामी भएर आउन नसकेको त भन्नुभयो, भरे फेरि टीभीमा भाषण गरेको समाचार आउला, त्यो पनि रोक्न भन्नुस् ।’ यो खबर आजको कान्तिपुर दैनिकमा छ ।
पत्रपत्रिकाबाट

तपाईको प्रतिक्रिया