मंगलबार, चैत्र ०७, २०७९
Tuesday, March 21, 2023

काठमाडौं, १० फागुन । निवर्तमान सूचना तथा सञ्चार प्रविधिमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाको ७० करोड कमिसन प्रकरणबारे अख्तियार दुरुपयोग आयोग र प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरो ९सीआईबी०ले छानविन गर्ने भएको छ ।

शनिबार अपरान्ह बसेको नेकपा सचिवालय बैठकमा बाँस्कोटाको सम्बन्धमा छानविन गर्ने जिम्मा अख्तियार र सीआईबीलाई दिने निर्णय गरेको महासचिव विष्णु पौडेलले जानकारी दिए ।

‘बाँस्कोटाका विषयमा सरकारी निकायले छानबिन गर्छ’, उनले भने, ‘छानबिन गर्ने निकाय केन्द्रीय अनुसन्धान विभाग ९सीआईबी० र अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग छन् ।’

सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेस खरिदका क्रममा ७० करोड रुपैयाँ कमिसनका लागि गरेको बार्गेनिङको अडियो सार्वजनिक भएको १२ घण्टा नबित्दै बिहीबार बाँस्कोटाले पदबाट राजीनामा दिएका थिए । दुई वटा मन्त्रालयको जिम्मेवारी सम्हालेका बाँस्कोटाको राजीनामा बिहीबार नै स्वीकृत भएको थियो ।

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी ९नेकपा० ले एमसीसीका विषयमा अर्को बैठककमा छलफलपछि निर्णय गर्ने भएको छ । शनिबार अपरान्ह बसेको नेकपा सचिवालय बैठकमा नेता झलनाथ खनाल नेतृत्वको कार्यदलले तयार पारेको अध्ययन प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेपनि सामान्य छलफल मात्रै भएको नेताहरुले बताएका छन् ।

शनिबारको बैठकमा प्रतिवेदनमाथि सामान्य छलफल भएको र अर्को बैठकमा पुनः छलफलपछि निर्णयमा पुग्ने उनले बताए । नेकपाभित्र विवादित बनेको एमसीसी अध्ययनका लागि नेकपाले बनाएको एमसीसी कार्यदलले गत शुक्रबार नेकपा अध्यक्षद्वय पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड) र केपी शर्मा ओलीलाई प्रतिवेदन बुझाएको थियो । खनाल नेतृत्वको कार्यदलले एमसीसी सम्झौता सच्चाएरमात्रै स्वीकार गर्नुपर्ने सुझावसहितको प्रतिवेदन बुझाएको थियो ।

तपाईको प्रतिक्रिया